Elegancki Ubiór Męski

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ początkowo była skrywaną warstwą spodnią. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla niższych warstw społecznych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule wykonywane były z lnu lub bawełny. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które zastąpiły błyszczące jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W nieco wygodniejszym ubiorze świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Z łatwością można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. W sezonie zimowym warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Zaciekawić mogą również wzory kwiatowe. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje. 
Kategoria: Uncategorized